Świętokrzyska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Zamówienie zostało podzielone na dwie części.

Pierwsza polega na dostawie czterech średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych na podwoziu z silnikiem o mocy min. 210 kW, napędem 4×4, manualną lub automatyczną skrzynią biegów i kabiną brygadową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję w układzie skrytek 3+3+1.

Każdy z nich powinien posiada zbiornik wody o pojemności min. 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności min. 2900 litrów na minutę, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe i wyciągarkę.

Wraz z samochodami należy dostarczyć radiotelefony, armaturę wodno-pianową, drabiny, sprzęt: ratownictwa medycznego, burzący, oświetleniowy, elektronarzędzia, pompę zanurzeniową elektryczną, agregat prądotwórczy itp.

Druga część zamówienia polega na dostawie dwóch ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych z napędem 6×6, silnikiem o mocy min. 325 kW i kabiną trzyosobową.

Zabudowa w układzie skrytek 3+3+1 wyposażona w zbiornik wody o pojemności min. 9000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę co najmniej A40/8, linie szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe. Do tego wyciągarka o uciągu min. 9 ton.

Odbiorcy

Średnie samochody powinny zostać wykonane do 18 listopada i trafią do komend PSP w Jędrzejowie, Końskich, Skarżysku – Kamiennej i Sandomierzu.

Natomiast ciężkie samochody należy wykonać do 18 października, trafią do komend w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zakup wozów został dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Foto. KW PSP Kielce 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl