Dzisiaj na antenie TVP INFO poseł Krystyna Skowrońska (PO) poinformowała, iż Platforma Obywatelska wniesie dzisiaj poprawkę do ustawy budżetowej zakładającą podwyżki dla wszystkich służb mundurowych w tym roku.

W wywiadzie dla TVP INFO wyemitowanym dzisiaj około godziny 11:40 poseł Krystyna Skowrońska w imieniu Platformy Obywatelskiej poinformowała, iż Klub PO wniesie dziś do laski marszałkowskiej poprawkę zakładającą wzrost rezerwy przeznaczonej na podwyżki dla pozostałych służb mundurowych o kwotę 76 milionów złotych, co zabezpieczy dokonanie od października 2012 roku podwyżek o 300 zł także dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży pożarnej i Służby Więziennej.

Jak wyjaśniła poseł Krystyna Skowrońska środki na podwyżki dla mundurówki pochodzić będą z rezerwy przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi i likwidację skutków wypadków w ruchu drogowym. Biorąc pod uwagę fakt, iż poprawkę wnosi partia rządząca i poprawka ta cieszy się poparciem wszystkich ugrupowań politycznych reprezentowanych w Sejmie – podwyżki dla wszystkich służb mundurowych stały się faktem!

Solidarność wszystkich służb mundurowych, jaką zaprezentowały one organizując protesty od początku tego roku, odniosła ogromny sukces. Jest to kolejny niekłamany sukces Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych udowadniający potrzebę jej powołania.

Źródło: Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych

o autorze

Redakcja