Discovery Channel Polska pod koniec miesiąca wprowadzi do ramówki swój nowy serial pod tytułem ‘Strażacy’.

Prace nad serialem rozpoczęły się na przełomie maja i czerwca. Ekipa Discovery, która ma na swoim koncie trzy sezony serialu dokumentalnego ‘Służby Ratownicze’ na TVN Turbo odwiedziła między innymi druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchowoli w województwie podlaskim.

W tym programie nie ma reżysera – tu scenariusz pisze rzeczywistość. Kamery Discovery Channel towarzyszą brygadom Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski, pokazując wyzwania, z którymi muszą mierzyć się każdego dnia. W ich zawodzie nie ma taryfy ulgowej. Oni nie mają czasu na odpoczynek. Często nawet najkrótsza chwila nieuwagi może mieć tragiczne konsekwencje. A jak wygląda ich życie po służbie? Czym się zajmują? Jakie mają pasje? Jak funkcjonują współcześni bohaterowie, dla których życie i zdrowie innych jest ważniejsze niż ich własne? – czytamy w zapowiedzi programu.

Premierowy pierwszy odcinek zostanie wyemitowany na antenie Discovery Channel Polska w środę 23 października o godzinie 23.

Warto dodać, że trzy dni później, 26 października o godzinie 20 stacja Fokus TV rusza z trzecim sezonem ‘OSP. Na ratunek!’.

Foto. OSP Suchowola

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl