W Bytomiu powstanie nowa siedziba Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Za trzecim razem udało się wybrać najkorzystniejszą ofertę i podpisać umowę.

W ramach umowy zawartej 27 czerwca pomiędzy Komendą Miejską PSP a firmą ‘DOMBUD’ przy ulicy Łużyckiej, na terenie który kilka lat temu należał do kopalni ‘Centrum’ zostanie wybudowana strażnica o powierzchni zabudowy 2495 metrów kwadratowych. Będzie składała się z trzech segmentów:

Segment A – trzykondygnacyjny budynek Komendy Miejskiej z zintegrowanym stanowiskiem kierowania, salą sztabową, pomieszczeniami biurowymi i pomieszczeniem WZK Urzędu Miejskiego.

Segment B – dwukondygnacyjny budynek Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z halą garażową na 18 stanowisk, szatniami, salami wykładowymi, warsztatem aparatów ODO, magazynami itp.

Segment C – jednokondygnacyjny budynek z przeznaczeniem na pomieszczenie techniczne i wieża.

Zgodnie z umową wszystkie prace powinny zostać zakończone do końca października 2020 roku.

Wartość inwestycji to 24 mln 696 tys. zł brutto, środki w całości pochodzą z budżetu państwa w ramach ‘Programu modernizacji służb mundurowych 2017 – 2020’.

W tej chwili strażacy wyjeżdżają do zdarzeń ze strażnicy przy ulicy Strażackiej, która powstała w 1904 roku i jest w złym stanie technicznym.

o autorze

Redakcja/Łukasz