Strażacy Lotniskowej Straży Pożarnej z Lotniska Chopina będą mieli do dyspozycji poligon szkoleniowy. Będzie to pierwszy taki obiekt w kraju.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” ogłosiło postępowanie przetargowe, które obejmuje zaprojektowanie, a następnie dostarczenie, zmontowanie i uruchomienie trenażera – kadłuba samolotu pasażerskiego dalekiego zasięgu Airbus A380 lub podobnej maszyny wraz z fragmentami skrzydeł i makietami silników oraz makiet samolotu F-16 i śmigłowca UH-60 w skali 1:1. Wymagane jest również uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód, zezwoleń i przeprowadzenie szkolenia z zakresu obsługi i bieżącej konserwacji.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będzie cena – 70 pkt. i termin realizacji – 30 pkt.

Poligon zlokalizowany będzie na terenie Lotniska Chopina w Warszawie i będzie to pierwszy taki obiekt w Polsce. Dokłada wartość inwestycji nie jest znana.

Warto dodać, że w ostatnich dwóch latach PPL zainwestował już kilkanaście milionów złotych w wyposażenie LSP na warszawskich lotnisku. Do tej pory strażacy otrzymali dwa ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze Pantera i schody ratownicze, cztery kolejne ciężkie samochody trafią do jednostki w 2020 i 2021 roku.

Poniżej zdjęcie trenażera znajdującego się na lotnisku Heathrow w Londynie.

Foto. Twitter/Heathrow Fire

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl