W środę 16 grudnia odbyło się spotkanie robocze zespołu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z przedstawicielami Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Temat nie jest nowy i wraca co kilka miesięcy. Poprzednie kierownictwo Komendy Głównej PSP na czele z Leszkiem Suskim chciało żeby Jelcz lub Autosan wyprodukował samochód ratowniczo – gaśniczy o wartości około pół miliona złotych. Na rozmowach się jednak zakończył z powodu braku odpowiedniego zaplecza w obu firmach.

W czerwcu tego roku nowy prezes Jelcza poinformował, że jego firma chce wrócić na rynek cywilny, ale do tej pory nie pojawiły się nowe informacje na ten temat.

Wczoraj odbyło się spotkanie, którym udział wzięli m.in.: Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Hubert Stępniewicz i poseł PiS Paweł Hreniak.

Jak informuje Komenda Główna PSP, uzgodniono że zostanie zbudowany prototyp samochodu ratowniczo – gaśniczego z silnikiem spełniającym normę EURO 3. Budowę ma wspierać Szkoła Główna Służby Pożarniczej, a testy zostaną przeprowadzone w warunkach poligonowych.

Foto. KG PSP

o autorze

Redakcja/Łukasz