Dzisiaj w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się otwarcie oferty w drugim przetargu na dostawę samochodu specjalnego z podnośnikiem.

Przedmiotem postępowania jest dostawa samochodu na podwoziu wyprodukowanym nie wcześniej niż w 2019 roku, kategorii 1 – miejskiej z napędem 6×2, silnikiem o mocy minimum 250 kW, skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną i kabiną dwudrzwiową, jednomodułową dwu- lub trzymiejscową. Z tyłu powinien zostać zamontowany podnośnik hydrauliczny o wysokości ratowniczej minimum 34 metrów i wysięg poniżej gruntu minimum 4 metry wyposażony w kosz ratowniczy o udźwigu minimum 400 kilogramów z działkiem wodno-pianowym o wydajności min. 2400 l/min. Wymagany jest czas sprawiania nie dłuższy niż 210 sekund.

Pojazd musi być wyposażony w sprzęt zgodnie ze Standardem wyposażenia samochodu specjalnego – samochodu z podnośnikiem hydraulicznym typoszeregu SH, wydanym 30 marca 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Do tego przecinarka spalinowa, skokochron, kaski, lanca gaśnicza, zestaw elektronarzędzi itp.

W wyznaczonym terminie do zamawiającego wpłynęła jedna oferta, została złożona przez firmę Fabryka Maszyn ‘Bumar-Koszalin’, jej wartość to 2 mln 337 tysięcy złotych. Firma zadeklarowała dostarczenie samochodu zgodnego z zapisami w specyfikacji i 24-miesięczną gwarancję.

Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 2 mln 350 tysięcy złotych.

Podnośnik powinien trafić do Szkoły do końca października 2020 roku.

Foto. Bumar

o autorze

Redakcja/Łukasz