Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku nastąpiło otwarcie ofert złożonych w przetargu na dostawę podnośników.

Przedmiotem postępowania jest dostawa ośmiu samochodów specjalnych na podwoziu 4×2 z silnikiem o mocy min. 250 KM i skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną. Za kabiną powinien zostać zamontowany wysięgnik obrotowy o wysokości ratowniczej minimum 23 metrów o napędzie hydraulicznym wyposażony w drabinę ratowniczą na całej długości wysięgnika, kosz o udźwigu minimum 250 kg i działko wodno-pianowe o wydajności min. 1600 l/min.

Każdy samochód powinien zostać dostarczony ze sprzętem zgodnym ze Standardem wyposażenia samochodu specjalnego – samochodu z podnośnikiem hydraulicznym typoszeregu SH, zatwierdzonym 30 marca 2015 r. przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W wyznaczonym terminie do zamawiającego wpłynęła tylko jedna oferta. Została złożona przez firmę Fabryka Maszyn Bumar-Koszalin, jej wartość to 12 378 720 złotych brutto, natomiast Państwowa Straż Pożarna na sfinansowanie tego zamówienia zamierza przeznaczyć 12 mln 400 tysięcy złotych brutto.

Firma z Koszalina zadeklarowała wykonanie zamówienia do końca października 2020 roku i 24-miesięczną gwarancję.

Samochody trafią do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Augustowie, Kartuzach, Pruszczu Gdańskim, Kazimierzy Wielkiej, Lublinie, Zamościu, Zgierzu i Mogilnie.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych’.

Foto. Grzegorz Fortuna

o autorze

Redakcja/Łukasz