Zakładowa Straż Pożarna otrzymała nowy wóz – ciężki samochód ratownictwa chemicznego. To kolejna inwestycja, której celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. 

Zakładowa Straż Pożarna od 6 sierpnia br. ma w posiadaniu ciężki samochód ratownictwa chemicznego. Pojazd na podwoziu Volvo będzie wykorzystywany podczas działań związanych z uwolnieniem substancji chemicznych. Posiada na wyposażeniu specjalistyczne sprzęt do pompowania, cięcia, rozpierania, transportu, dekontaminacji, uszczelnienia i likwidacji wycieków oraz neutralizacji substancji chemicznych. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne kabiny umożliwiają  komfortową pracę załogi nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

– Samochód prezentuje się okazale dlatego trudno nie zauważyć zadowolenia samych strażaków – komentuje Dariusz Uchto, nowy komendant ZSP – To kolejny duży krok w kierunku podniesienia bezpieczeństwa w Naszej Spółce – dodaje komendant Uchto

Proces odnawiania i powiększania parku samochodowego ZSP rozpoczął się w 2009 roku od zakupu ciężkiego samochodu wodno-pianowego na podwoziu mercedesa. Mające na sobie 5 ton wody i tyle samo środka pianotwórczego auto, zastąpiło wysłużonego Jelcza, poprawiając tym samym niezawodność i skuteczność jednostki. W 2013 roku przeprowadzono remont znaczący podstawowego samochodu gaśniczego, który w pierwszej kolejności wyjeżdża do zdarzeń. W zeszłym roku zrealizowano wymianę podwozia i zabudowy samochodu proszkowego oraz remont znaczący podnośnika Bronto o wysięgu 50m.

– Nowe rozwiązania techniczne w zakresie sprzętu wysokościowego oraz planowana budowa instalacji do produkcji propylenu w technologii odwodornienia propanu to podstawowe powody, dla których myśli się o zakupie nowego podnośnika – mówi komendant Dariusz Uchto – wraz z Zarządem spółki realizujemy program modernizacji naszej jednostki i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze wyposażenie jest stale modernizowane – zakończył Uchto

o autorze

Redakcja