Przedszkolaków z gminy Pęcław odwiedzili niecodzienni goście. Byli nimi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wietszycach. Spotkanie to odbyło się w ramach akcji Bezpieczna Droga do Szkoły. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich profesją, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa na drodze oraz w czasie pożaru. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, a także że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy. Ku ogromnej radości mieli okazję do założenia umundurowania bojowego. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część z nich, postanowiła w przyszłości zostać strażakiem.

Uczestnicy akcji otrzymali odblaski poprawiające ich widoczność po zmierzchu. Jak zapewnia naczelnik OSP Wietszyce, to jeszcze nie jest koniec akcji. W marcu strażacy szykują niespodziankę dla uczniów Zespół Szkół w Białołęce, lecz szczegóły tej akcji są jeszcze tajemnicą. Zdjęcia z wizyt można zobaczyć pod adresem www.facebook.com/osp.wietszyce

o autorze

Redakcja