Co robić w sytuacji zagrożenia? W jaki sposób poruszać się po drogach? Jak unikać zagrożeń oraz jak być bezpiecznym podczas ferii zimowych? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukiwali uczniowie szczecińskich Szkół Podstawowych wspólnie z ratownikami Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Szczecińscy strażacy – ratownicy włączyli się w przygotowanie cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży, pod hasłem Bezpieczne ferie 2012. Wspólnie z Policjantami Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Strażą Miejską przeprowadzili dla najmłodszych uczestników półkolonii zajęcia edukacyjne, rozwijające umiejętności w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej „SZCZECIN” przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Do dyspozycji przygotowano sprzęt ratowniczy, manekiny do ćwiczeń oraz torbę ratowniczą PSP R 1. Dzieciaki uczestniczyły w konkursach, wykonywały zadania praktyczne, odpowiadały na pytania z przepisów ruchu drogowego. Zadziwiająco wysoki poziom reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 w Szczecinie, którzy byli wyjątkowo dobrze przygotowani, zarówno teoretycznie jak i praktycznie do udzielania pierwszej pomocy. Wykonywanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej nie przysparzało im większego kłopotu, doskonale potrafili także zaalarmować służby ratunkowe o zaistniałym zagrożeniu. Spotkania przeprowadzono podczas ferii zimowych w szczecińskich szkołach podstawowych.

o autorze

Redakcja