Ponad 150 mieszkańców województwa podkarpackiego bezpłatnie może wziąć udział w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Za wszystkim stoi firma BHPL!

Rzeszowska firma BHPL, której podstawowym założeniem jest zwiększenie wiedzy w zakresie szeroko rozumianego ratownictwa, organizuje całkowicie darmowy kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). Kurs zakończony zostanie egzaminem i tym samym uzyskaniem przez uczestnika uprawnień ratownika, potrzebnych m. in. strażakom w ratowaniu ludzkiego życia. Kurs nie obejmuje re-certyfikacji.

Jako organizatorzy kursu zapewniamy bardzo profesjonalną kadrę dydaktyczną. Zajęcia prowadzi dobrze znana w regionie ze swojego profesjonalizmu firma Dream Team Anna Kawalec-Górczyńska, która od wielu lat specjalizuje się w prowadzenie podobnych kursów

– w rozmowie z serwisem Remiza.pl mówi organizator i właściciel firmy BHPL, Mateusz Miąsik.

Poza wiedzą teoretyczną zapewniamy bardzo dużą ilość praktycznych ćwiczeń, które nie dość, że pomogą kursantom pozytywnie ukończyć egzamin, ale co najważniejsze, pozwolą w trudnych sytuacjach szybkiego reagowania zachować zimną krew, gdyż dzięki nabytej wiedzy będą wiedzieli jakie czynności należy w danej sytuacji podjąć

– dodaje Miąsik.

Kurs łącznie trwa 66 godzin, a realizowany jest przez trzy weekendy (piątek, sobota i niedziela) i skierowany jest podkarpackich OSP KSRG, OSP PRM, WOPR oraz GOPR. Wymagania, które należy spełnić to bycie osobą pełnoletnią oraz posiadać niskie kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z regulaminem uczestnictwa, każdy zakwalifikowany do udziału w projekcie, zobowiązany jest to stuprocentowej frekwencji.

Warto nadmienić, że preferowane są osoby należące do jednostek:

Poza specjalistyczna wiedzą, uczestnicy otrzymają także wysokiej jakości materiały dydaktyczne oraz posiłek na dni szkolenia. Ilość miejsc mocno ograniczona!

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie » BHPL w zakładce KPP «. W przypadku dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorami pod numerem telefonu: +48 885 976 976 lub adresem e-mail: kpp@bhpl.pl.

o autorze

Redakcja/K