W Studium Celnym w Białej Podlaskiej powstaje nowy kierunek – technik pożarnictwa. To absolutna nowość we wschodniej części Polski. Nabór do pierwszej klasy już trwa. &Przyszli strażacy będą szkolić się przez dwa lata w systemie zaocznym.

Nowa oferta szkoły skierowana jest przede wszystkim do członków OSP, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe a także do osób zainteresowanych pracą jako specjalista do spraw bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Uczniowie szkoły przygotowani zostaną do: realizacji zadań związanych z organizowaniem i prowadzeniem akcji ratowniczo- technicznych i gaszenia pożarów, sprawowania czynności w zakresie rozpoznawania zagrożeń na terenie zakładu pracy, wsi i ośrodków miejsko – gminnych, pełnienia funkcji organizacyjnych, kontrolnych i dowodzenia w jednostkach ratowniczo-gaśniczych oraz posługiwania się dokumentacją zagrożonych obiektów, przepisami i instrukcjami dotyczącymi bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Pierwsze zajęcia mogą się rozpocząć już w lutym 2013 roku. Z teorią uczniowie będą mogli się zapoznać w siedzibie szkoły, natomiast na ćwiczenia praktyczne udadzą się do jednostek PSP, bądź do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. &

o autorze

Redakcja