Drugiego sierpnia bieżącego roku, Ochotnicza Straż Pożarna w Białce przy współpracy z zarządem Wiejskiego Klubu Sportowego „Tempo” Białka zorganizowała Pierwszy Turniej Piłki Nożnej Strażaków Ochotników gminy Maków Podhalański i zaproszonych gości.

[galeria=3,prawa]Punktualnie o godzinie dziesiątej, na płytę boiska sportowego wyszły reprezentacje OSP Białka(żółto-czarni), OSP Juszczyn Centrum(niebiesko-biali) oraz OSP Maków Podhalański Centrum(kolorowi). Niestety nie dotarły wszystkie zaproszone drużyny. Mecze rozgrywane były na zasadzie „każdy z każdym”, co oznaczało w sumie trzy spotkania rozgrywane przez dwadzieścia minut połowa. Drużyna składała się z sześciu zawodników grających plus zawodnicy rezerwowi, którzy w każdym momencie mogli się zmieniać. Spotkanie drużyny OSP Białka z reprezentacją OSP Juszczyn zakończyło się wynikiem dwa do trzech na korzyść Juszczyna. Drugi mecz to spotkanie OSP Maków ze zwycięzcą pierwszego spotkania. Tym razem murawa Białczyńskiego boiska okazała się łaskawsza dla drużyny OSP Maków. Trzecie, a zarazem ostatnie spotkanie to mecz organizatorów z drużyną OSP Maków Podhalański. Spotkanie to wygrała drużyna OSP Białka, i tym samym każda z drużyn wygrała i zremisowała jeden mecz. Na zakończenie odbyły się rzuty karne, w których najlepsza okazała się OSP Białka, i to właśnie ona wygrała cały turniej.

[galeria=6,lewa]Nagrodą główną był symboliczny Miś Ratownik ufundowany przez firmę Mat-Poż oddział Pcim. Każda z reprezentacji otrzymała również pamiątkowy dyplom za udział w zmaganiach.
Impreza odbyła się w przyjaznej, „rodzinnej” i spokojnej atmosferze. Burmistrz gminy Maków Podhalański na zakończenie ufundował mały poczęstunek dla zawodników.

Oprawą medialną imprezy zajęła się Galeria Fotografii Ratowniczej MariuszGajewski.eu.
OSP Białka zapowiedziała możliwość rewanżu, na drugim turnieju już za rok.

Zdjęcia:
www.MariuszGajewski.eu

o autorze

Redakcja