W czwartek, 12 maja 2014 roku, na boisku sportowym w Białkowie (powiat słubicki, gmina Cybinka) odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt oraz chłopców według regulaminu CTiF, będące jednocześnie eliminacjami do Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP.

W każdej kategorii wystartowały po dwie drużyny. W grupie dziewcząt do rywalizacji przystąpiły MDP funkcjonujące przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Cybince oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Białkowie, w grupie chłopców zaś MDP reprezentujące Ochotniczą Straż Pożarną w Białkowie oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Słubicach.

W wyniku emocjonującej i toczonej w pocie czoła sportowej rywalizacji, składającej się z ćwiczenia bojowego oraz sztafety pożarniczej, pod czujnym okiem komisji sędziowskiej, zwycięstwo w grupie dziewcząt przypadło drużynie z Cybinki, w grupie chłopców zaś najlepsza okazała się drużyna z Białkowa.

Zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat słubicki na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP, które odbędą się w niedzielę, 15 czerwca br. w Szprotawie (powiat żagański).

Po zakończeniu zmagań sportowych odbyło się wręczenie zwycięzcom oraz uczestnikom pamiątkowych dyplomów, którego dokonali: Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słubicach Jacek Konsewicz, Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słubicach Stanisław Radkiewicz oraz Komendant Miejsko – Gminny ZOSP RP w Cybince &Jarosław Klimczak.Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.&

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia&naszej strony WWW&oraz&śledzenia profilu na facebooku.

o autorze

Redakcja