Samochody ciężarowe marki MAZ być może wkrótce będą produkowane w Polsce i wykorzystywane przez naszą Straż Pożarną. Przez to, że Białorusini wykorzystują podzespoły produkcji Mercedesa oraz pojazdy mają spełniać normę paliwową EURO 6, wkrótce może okazać się, że ciężarówki firmy MAZ zaczną pojawiać się w naszych remizach.

Okazuje się, że firma MAZ próbuje stworzyć białorusko-polską spółkę, która odpowiadałaby za składanie samochodów ciężarowych w naszym kraju pod Warszawą. Spekuluje się, że chodzi nawet o liczbę 400 pojazdów rocznie z czego większość miałaby być wykorzystana w ramach odnawiania flot jednostek Straży Pożarnej. Wszystkiemu smaku dodaje fakt, że ciężarówka typu 437212 została zaprojektowana od początku do końca z myślą o Polakach, także większość norm i wymagań stawianych na przetargach między innymi pojazdom pożarniczym ma zostać spełniona.

Samochód ciężarowy MAZ 437212 będzie składał się z silnika marki Mercedes-Benz. Producent dodaje też, że jest w stanie zapewnić jednostki spełniające normę EURO 6. Mechaniczna skrzynia biegów marki ZF oraz pełnowartościowy napęd na cztery koła to kolejne atuty tego modelu. Sama kabina załogowa ma pomieścić cały zastęp (6 osób) oraz ma być przystosowana do przewozu sprzętu pożarniczego.

fot. gpmag.ru

o autorze

Redakcja/K