Wczoraj o godzinie 00:43 OSP Białośliwie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego na ulicy 4 Stycznia w miejscowości Białośliwie (woj. wielkopolskie). Paliła się największa stodoła we wsi.

Niezwłocznie udaliśmy się na miejsce pożaru. Po przybyciu zastaliśmy stodołę o wymiarach 40x12x8m, która w całości objęta była ogniem. W środku z zebranego wywiadu znajdowła się 20 letnia słoma i około 700 sztuk drewnianych skrzynek do jabłek.

Rozwinięto dwie linie gaśnicze w natarciu, oraz podłączono zasilenie z hydrantu do wozu. Na szczęście nie było zabrożenia dla sąsiadujących budynklów. Dowodzący akcją poprosił o zadysponowanie kolejnych jednostek i po dojeździe kolegów z Wysokiej rozwinięto kolejne dwie linie w natarciu, z czego jedną poprowadzono na tył budynku.

Akcja była utrudniona ze względu na późne godziny nocne i silne zadymienie. Do pomocy zadysponowano również podnośnik z OSP Wyrzysk w celu dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Strop został zburzony za pomocą wyciągarki.

W akcji uczestniczyło 10 zastępów straży pożarnej w sile około 50 strażaków z OSP Białośliwie, OSP Wysoka, JRG II PSP Piła, OSP Wyrzysk i OSP Miasteczko Krajeńskie. Na miejscu była również policja z Białośliwia, która prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienia przyczyn pożaru.&Akcja gaśnicza trwała blisko 5 godzin.

W godzinach wieczornych tego samego dnia jednostka poraz kolejny została zadysponowana, tym razem do pozastowionego pogorzeliska. Rozpaliło się ponownie tlące się siano.

o autorze

Redakcja