Dzisiaj w trzech komendach Państwowej Straży Pożarnej odbyło się otwarcie ofert w przetargach na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych.

I tak, w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku otwarto oferty złożone w przetargu na dostawę sześciu samochodów – czterech ciężkich i dwóch średnich.

Tylko firma Szczęśniak złożyła oferty. Chce ona za 1 239 840 zł wykonać ciężki wóz dla Komendy Powiatowej PSP w Grajewie i dwa ciężkie samochody dla komend w Białymstoku i Augustowie za 2,7 mln zł, w tym przypadku budżet został przekroczony o 200 tys. zł. W pozostałych częściach nie złożono ofert.

Podlaska PSP dostanie nowe wozy

Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadziła przetarg na dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego 4×4 z kabiną brygadową, zbiornikiem wody 5000 – 6000 litrów, autopompą A32/8-3/40 i sprzętem opisanym w specyfikacji.

Ofertę złożyła firma Moto-Truck, która wykonanie zamówienia wyceniła na 1 070 100 zł brutto. Nie podano informacji ile komenda zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Ostatni przetarg przeprowadziła Komenda Powiatowa PSP w Łańcucie. Dotyczył on dostawy średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego 4×4 wyposażonego w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, autopompę o wydajności min. 2900 l/min, wyciągarkę, maszt oświetleniowy, linię szybkiego natarcia, sprzęt OUO, wentylator oddymiający, zestaw lanc gaśniczych, pompę elektryczną, zestaw narzędzi akumulatorowych, narzędzia burzące i kamerę termowizyjną.

Komenda na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 1 mln 85 tys. zł, w wyznaczonym terminie ofertę złożyła firma Moto-Truck, jej wartość to prawie milion złotych.

 

o autorze

Redakcja/Łukasz