BiaMediTek należy do grona wiodących firm zajmujących się sprzedażą i serwisem sprzętu medycznego w Polsce. Od 1988 roku BiaMediTek jest dystrybutorem duńskiej firmy Ambu oferującej między innymi sprzęt do ratowania i podtrzymywania życia.

Firma Ambu zasłynęła głównie dzięki wprowadzeniu na rynek pierwszego ręcznego aparatu do wentylacji zastępczej – resuscytatora, znanego na świecie pod nazwą “Worek Ambu” oraz manualnej pompy ssącej do odsysania górnych dróg oddechowych stosowanej w ratownictwie medycznym. Pierwszy model manekina do nauczania resuscytacji krążeniowo-oddechowej firma Ambu wprowadziła na rynek w 1960 roku.

W szerokiej ofercie, którą proponuje BiaMediTek znaleźć można ponadto monitory funkcji życiowych, defibrylatory, respiratory, pompy infuzyjne, aparaty EKG czy pojemniki do pobierania, przechowywania i preparatyki krwi.

Oddziały firmy znajdują się w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie oraz we Wrocławiu.

W październiku 2004 roku Spółka uzyskała certyfikatu ISO 9001, potwierdzający, że system zarządzania w BiaMediTek (do 2010r. AxMediTec) spełnia wymagania normy ISO 9001:2000 Systemu Zarządzania Jakością (od 2010r. ISO 9001:2008).

Certyfikat świadczy o rzetelnym, starannym wypełnianiu obowiązków przez pracowników firmy BiaMediTek. Stałe podnoszenie poziomu usług świadczonych przez firmę skutkuje wzrostem zaufania oraz zadowolenia Klientów.

Kołnierze ortopedyczne regulowane firmy Ambu

Kołnierz ortopedyczny Ambu Perfit ACE służy do usztywnienia odcinka szyjnego kręgosłupa u osób dorosłych. Zakres stosowania Ambu Perfit ACE obejmuje głównie ratownictwo medyczne oraz transport pacjentów.

Manekin Ambu Man W

AmbuMan W jest nowoczesnym manekinem instruktażowo szkoleniowy prezentującym w sposób realistyczny szczegóły anatomii człowieka istotne w nauczaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. AmbuMan W wyposażony jest w program komputerowy Ambu CPR Software służący do szczegółowej analizy i oceny resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dane rejestrowane przez czujniki znajdujące się w manekinie przesyłane są do komputera bezprzewodowym łączem WLAN lub przewodowym łączem USB. Szkolenie można prowadzić zgodnie z obowiązującymi wytycznymi resuscytacji, np. ERC 2010, lub według algorytmu utworzonego przez instruktora. Ambu CPR Software umożliwia również rejestrowanie momentu wykonania czynności związanych z akcją ratowniczą np. sprawdzenie przytomności, sprawdzenie tętna, odchylenie głowy, wezwanie pomocy, defibrylację itp. Na końcu sesji szkoleniowej wyświetlane jest podsumowanie w postaci graficznej i numerycznej umożliwiające szybką ocenę wykonanej resuscytacji.

Resuscytator Silikonowy Ambu Oval

Resuscytator Silikonowy Ambu Oval zaprojektowano do ręcznej wentylacji pacjentów o masie ciała powyżej 30 kg. Aparat jest wielorazowego użytku (nadaje się do sterylizacji w autoklawie). Ambu Oval charakteryzują się doskonałą sprężystością, co gwarantuje szybkie wypełnianie się aparatu po zwolnieniu ucisku. Specjalna faktura powierzchni worka oraz unikalny pasek gwarantują pewny i wygodny uchwyt. Ułatwia to prowadzenie efektywnej wentylacji przez długi okres bez zmęczenia dłoni.

Maska krtaniowa Ambu Aura-i

Ambu Aura-i jest przyrządem przeznaczonym do udrażniania dróg oddechowych.

Właściwości:

  • Zgodne z budową anatomiczną gardła wygięcie, pozwalające na łatwe i atraumatyczne zakładanie
  • Wzmocniony koniuszek mankietu nie podwijający się podczas zakładania maski, blokujący ponadto górny zwieracz przełyku
  • Wzmocnienie zabezpieczające przez zaciśnięciem rurki zębami
  • Znaczniki głębokości kontrolujące prawidłowe usytuowanie maski
  • Balonik kontrolny umożliwiający identyfikację rozmiaru maski oraz precyzyjne określenie stopnia wypełnienia mankietu metodą dotykową
  • Sterylność opakowania oraz gotowość do natychmiastowego użycia
  • 8 rozmiarów przeznaczonych dla pacjentów z wszystkich grup wiekowych

&


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

BiaMediTek Sp. z o. o.

ul. Składowa 12

15 – 399 Białystok

tel. (085) 66 45 200

fax (085) 66 45 266

[email protected]

o autorze

Redakcja