Niedawno wspieraliśmy australijskich strażaków walczących z pożarami, dzisiaj wszyscy możemy pomóc naszym strażakom, którzy gaszą pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym!

Dyrekcja Biebrzańskiego Parku Narodowego odpowiadając na wiele deklaracji wsparcia poinformowała, że każdy kto chce pomóc może wpłacać pieniądze na specjalne konto. 

Specjalne konto Bank BGK

31 1130 1059 0017 3397 2620 0016

wpłaty tytułem: „darowizna pożar 2020”

Środki zostaną przeznaczone na doposażenie ochotniczych straży pożarnej walczących z pożarem w tłumice, motopompy i paliwo.

Ochotnicy są na każde wezwanie, dniem i nocą z narażeniem życia walczą z ogniem w dolinie Biebrzy. Ale rozmiar tragedii i ilość wyjazdów powodują zużycie najpotrzebniejszych sprzętów do gaszenia – napisał w oświadczeniu Andrzej Grygoruk, Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego

Wzruszeni jesteśmy Państwa postawą podczas pożaru i zrozumieniem, że Biebrzański Park Narodowy to nasze narodowe dobro. By je uratować potrzebujemy wsparcia. Nasze środki zabezpieczane na wypadek pożarów (150 tys. w tym dofinansowanie z Funduszu leśnego Lasów Państwowych) skończyły się już wczoraj – dodał.

Wdzięczni jesteśmy za tyle odruchów serca. Odpowiadając na Państwa oczekiwania informujemy, że darowizny na doposażenie…

Opublikowany przez Biebrzański Park Narodowy Wtorek, 21 kwietnia 2020

Foto. Łukasz Rutkowski 

o autorze

Redakcja/Łukasz