Śląska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę samochodu specjalnego z drabiną.

Przedmiotem postępowania jest dostawa samochodu specjalnego na podwoziu z silnikiem o mocy min. 220 kW, półautomatyczną lub automatyczną skrzynią biegów, napędem 4×2 i kabiną trzymiejscową.

Wymagana jest drabina mechaniczna o wysokości ratowniczej minimum 40 metrów i wysięgu bocznym min. 17 metrów przy rozstawionych podporach i obciążeniu jedną osobą w koszu. Powinna posiadać ostatnie przęsło łamane oraz kosz ratowniczy o udźwigu min. 500 kilogramów i zamontowane na stałe działko o wydajności min. 2000 l/min.

Wraz z samochodem należy dostarczyć m.in. dwa odcinki wzmocnionego węża tłocznego do zasilania działka, nosze koszowe  do mocowania w koszu, szelki, agregat prądotwórczy, linki, najaśnice, sprzęt ochrony układu oddechowego i wentylator nadciśnieniowy.

Drabina trafi do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, która obecnie posiada dwie drabiny – 42-metrową w JRG 1 i wysłużoną 37-metrową w JRG 2.

Zamówienie należy zrealizować do 17 grudnia br.

Foto. Rafał Rozmus

o autorze

Redakcja/Łukasz