Dnia piątego stycznia br., około godziny 3.30 dyspozytor otrzymał zgłoszenia o pożarze budynku gospodarczo-mieszkalnego przy ulicy Zapłocie Duże w miejscowości Bielsko-Białe. W akcji udział brało jedenaście zastępów,w sile 41 strażaków.&

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, objęta pożarem była połowa dachu na obiekcie gospodarczo-mieszkalnego. Strażacy podali cztery prądy wody w natarciu na palące się część dachu, oraz dwa prądy w obronie na pozostałą część dachu i obok budynku. Strażacy ewakuowali zwierzęta, które znajdowały się na parterze budynku i w stajni. Ewakuowano dziesięć koni, trzy psy, oraz ptaki w klatkach.

Na miejsce zdarzenia przybyła policja, pogotowie energetyczne i gazowe – w celu odcięciu prądu i gazu do budynku. Strażacy przystąpili do rozbiórki konstrukcji dachowej i dogaszania pożaru. 200m.kw. – tyle powierzchni uległ spaleniu dach, natomiast 80m.kw – tyle uległo spaleniu mieszkanie z wyposażeniem, które znajdowało się na poddaszu. Osoby wydostały się o własnych siłach z budynku.

[galeria=6,lewa]Dużym utrudnieniem dla strażaków, była niska temperatura i opady śniegu. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie dziesiątej rano. Pożar został zakwalifikowany jako średni.

Foto: KM PSP Bielsko-Biała

o autorze

Redakcja