W środę 5 czerwca około godziny 16:30 do dyspozytora Miejskiego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinneg przy ul. Listopadowej w Bielsku-Białej (woj. śląskie). W wyniku pożaru spaleniu uległa konstrukcja dachu wraz z poddaszem.

Po dojechaniu na miejsce przez pierwsze zastępy okazało się, że ogiem objęte było całe poddasze łącznie z dachem. Lokatorzy oznajmili strażakom, iż w budynku może znajdować się kobieta. Ci podczas wstępnego rozpoznania, mimo bardzo ciężkich warunków przeszukali pomieszczenie wskazane przez mieszkańców. Nikogo jednak nie znaleziono, a kobieta w późniejszym czasie odnalazła się na zewnątrz.

Gaszenie ognia rozpoczęto od podania dwóch prądów wody w natarciu na palący się dom: jeden do wewnątrz budynku, a drugi na dach. Gdy na miejsce zdarzenia dojechały kolejne zastępy strażaków, zbudowano dodatkowe linie gaśnicze oraz podano następne cztery prądy wody. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych. Ratownicy przelali również pogorzelisko, które ponownie zostało przeszukane. Na szczęście obyło się bez ofiar i rannych. 21 osób zostało bezpiecznie ewakuowanych.

Nie ma osób poszkodowanych. Mieszkańcy zdążyli opuścić dom przed przybyciem strażaków – poinformował dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej.

Do godzin porannych Państwowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna zabezpieczała miejsce pożaru. W akcji gaśniczej, która zakończyła się o godzinie 5:00 rano udział brały 22 zastępy Państwowej, Wojskowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie około 97 strażaków. W działaniach uczestniczyła również Policja, Pogotowie Energetyczne i Straż Miejska. Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

Zdjęcia: Mirosław Jamro, Pressmix

o autorze

Redakcja