W niedzielę gwałtowne burze nawiedziły całą Polskę. Około 200 zgłoszeń, powalone drzewa, zerwany dach, podtopienia i pożar budynku. To dotychczasowy bilans po przejściu gwałtownej burzy nad powiatem pruszkowskim (woj. mazowieckie).

Silny wiatr i gwałtowne opady deszczu sprawiły, że już podczas burzy do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, wpłynęło około stu zgłoszeń. Dotyczyły one głownie powalonych drzew, zerwanego dachu na budynku mieszkalnym, czy też zabezpieczenia mienia. Pojawiły się również zgłoszenia dotyczące miejscowych podtopień.

Do chwili obecnej trwa jeszcze realizacja zgłoszeń – usuwane są drzewa jak i obiekty rozrzucone przez silny wiatr, udrażniane są również chodniki.
piastówNajwiększą jednak akcją podczas burzy, był pożar budynku jednorodzinnego w Piastowie, do którego doszło prawdopodobnie od uderzenia pioruna. Akcja trwała od godziny 20:00 do 23:30 i brało w niej udział dziewięć zastępów. Mieszkańcom budynku na szczęście nic się nie stało.

W trakcie burzy doszło także do poważnej awarii nadajników radiowych służb ratunkowych na kanale – Warszawa Zachód, co uniemożliwiło łączność służb na danym kanele. Awaria została usunięta dziś około godziny 10:00. Ze skutkami burzy walczyły wszystkie jednostki z powiatu pruszkowskiego.

o autorze

Kamil998