We wtorek (17 września br.) odnotowano 669 interwencji, a do godz. 6:00 w środę (18 września br.) kolejne 123 zdarzenia związane z usuwaniem skutków silnych wiatrów i opadów deszczu. Ranne zostały dwie osoby, w tym jeden strażak.

We wtorek najwięcej zdarzeń odnotowano w województwie mazowieckim (114), zachodniopomorskim (93) i śląskim (81). W  środę (do godz. 6:00) najwięcej zdarzeń odnotowano w województwie śląskim (23), zachodniopomorskim (22) i podkarpackim (17). Były to głównie interwencje związane z silnym wiatrem i burzami. Setki połamanych oraz powalonych drzew, które tarasowały chodniki i ulice, wymagały usunięcia.

Jedna osoba w województwie dolnośląskim została ranna w wyniku przewrócenia się drzewa. W województwie zachodniopomorskim obrażeń ręki doznał strażak, który uczestniczył w akcji usuwania powalonego drzewa.

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 stopnia o silnym wietrze dla województwa lubelskiego, podkarpackiego i zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Aktualne są również ostrzeżenia hydrologiczne 2 stopnia dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, ogółem na terenie kraju bez prądu pozostawało około 13,8 tys. odbiorców (według stanu na godz. 6:30 w środę 18 września). Najwięcej w województwie lubelskim – 10,7 tys., podlaskim – 1,2 tys. i świętokrzyskim – 800.

Źródło: MSWiA Foto. OSP Kalinowo

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.