Strażacy jechali do pożaru mieszkania na Zaodrzu. Podczas zawracania wóz bojowy zderzył się z BMW, jadącym w tym samym kierunku. O tym, kto doprowadził do kolizji zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło około godziny 14:30 na ulicy Nysy Łużyckiej. Strażacy jechali na sygnale od ronda w kierunku skrzyżowania z ulicą Wrocławską. Wóz jechał środkowym pasem.

Na wysokości ZUS kierowca wozu strażackiego postanowił zawrócić, przejeżdżając przez pas zieleni – relacjonuje mł. bryg. Leszek Koksanowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Podczas wykonywania tego manewru doszło do zderzenia z BMW, które jechało lewym pasem w tym samym kierunku co wóz straży pożarnej.

Zdaniem policjantów pracujących na miejscu zdarzenia winnym spowodowania kolizji jest kierowca wozu straży pożarnej. Ten odmówił przyjęcia mandatu, zatem sprawa zostaje skierowana do sądu – mówi dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Nikomu nic się nie stało. W BMW został uszkodzony przód samochodu, w wozie strażackim widać jedynie otarcia karoserii i felgi.

Źródło: 24opole.pl

o autorze

Redakcja