Sięgając po mikrofon od CB-radia na chwilę odwrócił głowę i … uszkodził cztery samochody, w tym ten którym jechał. Kierowca otrzymał 500-złotowy mandat i 6 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano na drodze wojewódzkiej nr 416 pomiędzy Pietrowicami Wielkimi a Kietrzem w powiecie głubczyckim.
Jak ustalili policjanci, drogą poruszał się sznur pojazdów, na końcu którego jechał kierujący citroenem berlingo 55-latek. – Mężczyzna sam wyjaśnił, że przyczyną kolizji było to, że w pewnym momencie spadł mu mikrofon od CB-radia – informuje asp. sztab. Piotr Smoleń z głubczyckiej policji.

[galeria=5,prawa]Chwila nieuwagi i próba podniesienia popularnej „gruszki” zakończyła się uderzeniem w poprzedzający go samochód. – Impet z jakim pojazd wjechał w drugą osobówkę był tak duży, że uderzony samochód wjechał w następny, a ten w kolejny – relacjonuje policjant.

Trzy z biorących udział w zdarzeniu samochodów zostały poważnie uszkodzone. Czwarty miał tylko niewielkie wgniecenia karoserii i mógł odjechać samodzielnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niefrasobliwy kierowca otrzymał 500 złotowy mandat oraz 6 punktów karnych.

Źródło : 24Opole.pl

o autorze

Redakcja