Do tragicznego zdarzenia samochodu osobowego marki bmw z karetką pogotowia doszło dzisiaj około godziny 9:00 na skrzyżowaniu dróg powiatowych Bobrowo – Chojno – Zgniłobłoty – Brodnica (woj. kujawsko-pomorskie).&

Z relacji świadków wynika, iż ambulans nie zatrzymał się na znaku „stop”, wymuszając pierwszeństwo przejazdu na bmw jadącego od strony Zgniłobłot. Karetka pogotowia przewoziła dwoje chorych do stacji dializ. Ze wstępnych informacji wynika, że pacjenci nie odnieśli większych obrażeń. Do szpitala przewieziono kierującego BMW.

Niestety dwoje ratowników medycznych poniosło śmierć na miejscu:&25-letni kierowca karetki będący jednocześnie ratownikiem oraz 23-letnia ratowniczka. Aby wydobyć ciała konieczne było uniesienie karetki.&W tym miejscu doszło już wcześniej do kilku wypadków śmiertelnych.

Na miejscu pracuje prokurator, który bada przyczyny wypadku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż pojazd nie jechał na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. Droga jest całkowicie zamknięta.

Foto: TVbrodnica.pl

o autorze

Redakcja