Przedsiębiorstwo Specjalistyczne ‘Bocar’ złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na piętnaście średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych ze zwiększonym potencjałem kolejowym.  

Firma z Korwinowa dostarczy do Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych samochody na podwoziu Mercedes-Benz Atego 1530 4×4 ze zbiornikiem wody o pojemności 2500 litrów, zbiornikiem środka pianotwórczego 250 litrów i autopompą A 16/8-2,5/40. Wyposażone będą m.in. w aparaty powietrzne z butlą kompozytową (6 kpl.), węże W-75, 52, 110, prądownice wodne i pianowe, wytwornicę pianową, piły tarczowe i łańcuchowe, wentylator oddymiający, agregat prądotwórczy, zestaw PSP-R1 oraz zestaw hydrauliczny do ratownictwa kolejowego składający się z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc, cylindrów rozpierających, narzędzia ‘kombi’, poduszek pneumatycznych, zestawu podpór i klinów, zbijaka do szyb i przecinaka do pasów.

Wartość umowy, które zostanie niebawem podpisana to 16 mln 468 tys. złotych. Termin realizacji określono na 30 maja 2018 r.

Samochody trafią do komend powiatowych i miejskich PSP w Poznaniu, Szczecinie, Stargardzie, Lipnie, Gdańsku, Nidzicy, Legnicy, Koluszkach, Brzegu, Tarnowskich Górach, Siedlcach, Ostrowi Mazowieckiej, Grójcu, Suwałkach i Białymstoku.

W przetargu oferty złożyły firmy: Szczęśniak PS (84,72 pkt), PS Bocar (93,68 pkt), Wawrzaszek ISS (86,01 pkt) i Stolarczyk (91,08 pkt).

o autorze

Redakcja/Łukasz