Dzisiaj, w dniu imienin Floriana swoje święto obchodzą strażacy. Na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, potężnych wichur, usuwają skutki wypadków drogowych, a przede wszystkim ratują ludzkie życie.

Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak zwracając się m.in. do funkcjonariuszy i pracowników Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów OSP podziękował im za zaangażowanie, poświęcenie oraz aktywną działalność zawodową i społeczną.

Co roku obchodzimy nasze Święto na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie oraz w wielu innych miejscach w całej Polsce. W minionym roku stan epidemiczny zmusił nas do zmiany planów. Podobnie tegoroczne uroczystości musiały zostać ograniczone. Mimo tych przeciwności nie rezygnujemy z serdecznych słów, a także podsumowań, tak potrzebnych do dalszej codziennej pracy i służby na rzecz ochrony przeciwpożarowej” – napisał Bartkowiak.

Zaznaczył, że Państwowa Straż Pożarna została powołana do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. „Z każdą kolejną akcją, z każdym kolejnym wyzwaniem mamy coraz większą świadomość, co kryje się za tymi sformułowaniami” – napisał.

Dodał, że ubiegły rok pokazał, jak różnorodne mogą być zadania PSP. Podkreślił również, że strażacy zawodowi i ochotnicy wspomagając walkę z epidemią angażują się we wszelkie niezbędne działania – począwszy od dystrybucji środków dezynfekcyjnych, poprzez wspomaganie personelu medycznego i wsparcie Narodowego Programu Szczepień.

Pokazaliśmy, że jesteśmy nowoczesną, wszechstronną formacją, która jest w stanie radzić sobie nawet z najmniej spodziewanymi zagrożeniami. Jednocześnie, nieprzerwanie realizujemy standardowe zadania wpisane w naszą misję. Naszemu powołaniu zawsze towarzyszy silne poczucie altruizmu oraz nadzwyczajna wrażliwość na los innych” – podkreślił Szef PSP.

Dodał, że na tych fundamentach budowany jest „strażacki etos oraz społeczne zaufanie, które niezmiennie towarzyszy nam od lat”. „Ten obraz każdego dnia nieustająco kształtują wspólnie funkcjonariusze PSP i ochotnicy. Niech nasz patron święty Florian dodaje siły i wytrwałości we wszelkich obowiązkach zawodowych i społecznych. Pozostańcie Państwo w dobrym zdrowiu” – zaznaczył.

Z okazji Dnia Strażaka, dziękujemy Wam wszystkim za służbę, życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Niech święty Florian nad Wami czuwa!

Redakcja Remiza.pl

 

o autorze

Redakcja/Łukasz