Wczoraj. 13.08.2013r. około godziny 20:30 w miejscowości Boguszów-Gorce (woj. dolnośląskie) doszło do wybuchu gazu w jednej z kamienic przy ul. Traugutta. Trzypiętrowy budynek jest bardzo poważnie uszkodzony. Na szczęście eksplozja nie spowodowała pożaru.

Pierwsza na miejscu pojawiła się policja która wraz z mieszkańcami przystąpiła do pomocy poszkodowanym. Część mieszkańców sama opuściła budynek. Pozostałym lokatorom w ewakuacji pomogli strażacy, gdyż parter budynku zapadł się do piwnicy. Siła eksplozji była na tyle duża, że okna, szyby i niektóre elementy kamienicy zostały rozrzucone w promieniu do 100 metrów.

Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych, mocno poparzony został jeden z mężczyzn. Troje dzieci jest w stanie lekkim. – poinformował dyżurny dolnośląskiej straży pożarnej, Romuald Białowąs.

W akcji, która trwała do późnych godzin nocnych brało udział sześć zastępów straży pożarnej. W działaniach uczestniczyło również pogotowie gazowe oraz pogotowie ratunkowe.

Ruch na głównej trasie prowadzącej z Wałbrzycha do Jeleniej Góry został wstrzymany na kilka godzin. W obecnej chwili jest ruch puszczany objazdem. Miejsce zdarzenia pilnuje policja i zastęp z OSP Gorce. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego po ocenie stwierdził, iż budynek nadaje się do rozbórki.

Na obecną chwilę nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia. Prawdopodobnie rozszczelniła się instalacja w piwnicy. Policja bada przyczyny wypadku.

Foto: Dariusz Gdesz

o autorze

Redakcja