W sobotę (6 grudnia 2014) po godzinie 13:00 w jednym ze skrzydeł zamku Kliczków (gm. Osiecznica, pow. bolesławiecki) wybuchł pożar strychu oraz dachu. W zabytkowym budynku, w którym pojawił się ogień znajduje się hotel i centrum spa.

Na miejsce zadysponowano zastepy z powiatów: bolesławieckiego, lubińskiego, złotoryjskiego, lwóweckiego, lubańskiego, zgorzeleckiego, wrocławskiego oraz legnickiego. W sumie ponad 25 pojazdów ratowniczych.

Ogień uszkodził około 200 metrów kwadratowych dachu i część poddasza w którym znajduje się kotłownia i pomieszczenia pracowników. Ewakuowano 75 osób.&

Strażacy musieli zrzucić dachówki z części dachu. W akcji gaśniczej wzięło udział co najmniej dwadzieścia zastępów straży z całego regionu. Ogień został zauważony przez jednego z pracowników około godziny 13:00.

Przyczyną pożaru prawdopodobnie były problemy z kominem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Właściciele zamku twierdzą, że straty nie są duże. Dodają, że usługi w hotelu i spa będą prowadzone bez większych utrudnień.

Serdecznie zapraszamy na naszą stronę internetową oraz na fanpage na facebook’u!

o autorze

Redakcja