W dniu wczorajszym ( 26 lutego br. ), około godziny w pół do trzynastej, nie daleko miejscowości Bolewice – droga krajowa nr 92, doszło do bardzo groźnego wypadku samochodowego. Trzy osoby zostały ranne, w tym dziecko. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej.

Sami kierowcy twierdzą, że droga krajowa nr 92 nie należy do bezpiecznych dróg. Częste kolizje, wypadki, potrącenia pieszych – potwierdzają powyższe słowa. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe. Rozpędzony Opel Frontera uderzył z impetem w tył VW Golfa. W wyniku tak mocnego uderzenia obydwa pojazdy obróciły się w przeciwną stronę niż jechały. W Golfie uszkodzony został cały tył, natomiast w Oplu przód i częściowo prawy bok.

[galeria=5,prawa]Trzy osoby zostały poszkodowane w tym 5-letnie dziecko, które jechało w VW. Cała trójka została zabrana przez ratowników medycznych do szpitala. Działania strażaków poległy przede wszystkim na zabezpieczeniu terenu wypadku, odłączeniu akumulatora i uprzątnięciu pozostałości po obydwóch samochodach. Z powodu wycieku płynów eksploatacyjnych w Oplu użyto sorbentu. Przed przybyciem pogotowia ratunkowego, strażacy zajęli się poszkodowanymi.

Siły i środki:

  • SLRt Star/Man 1,3/16 z JRG Nowy Tomyśl,
  • SLRt Mercedes GD250 z JRG Nowy Tomyśl,
  • GBA Star 2,5/16 z OSP Bolewice,
  • dwie karetki pogotowia ratunkowego,
  • policja.

Foto: KP PSP Nowy Tomyśl

o autorze

Redakcja