Są już zarzuty w sprawie wypadku, który miał miejsce&22.12.2012r. na drodze krajowej nr 6 w Bolszewie (woj. pomorskie). Winnym jego spowodowania okazał się kierowca samochodu osobowego.

&

Doszło wówczas do zderzenia samochodu bojowego marki iveco daily, jadącego do kolizji w okolicy Luzina z samochodem osobowym marki VW Passat, który jechał ulicą Zamostną w kierunku krajowej „szóstki”. Ominął samochody, które stały przed nim i zderzył się na skrzyżowaniu z lekkim samochodem ratowniczym z JRG 1 Wejherowo, który jechał na sygnale. Strażacy wjechali na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Powołaliśmy biegłego w&tej sprawie z&zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Z&jego opinii jednoznacznie wynika, że do tego wypadku przyczynił się kierowca samochodu osobowego. Mężczyzna został przysłuchamy i&usłyszał już zarzut. – powiedziała Anetta Potrykus z&KPP w&Wejherowie.

W wyniku zdarzenia rannych zostało łącznie pięć osób. Czterech strażaków odniosło lekkie obrażenia. Kierujący passatem, w&stanie ciężkim, został przewieziony do szpitala. O tym, jaką karę kierowca samochodu osobowego poniesie za spowodowanie tego wypadku zadecyduje sąd. Może to być kara pozbawienia wolności do lat trzech, kara grzywny, utrata prawa jazdy lub kara łączona.

Zdjęcia: Adam Walikowski

o autorze

Redakcja