Do zdarzenia doszło 1 czerwca br. około godziny 22:00 na drodze wojewódzkiej numer 967 między Myślenicami a Dobczycami w miejscowości Borzęta.

Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 306, jadąc w kierunku Dobrzyc na Górze Borzęckiej po podjęciu manewru wyprzedzania „na trzeciego”, przekroczył podwójną linię ciągłą, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył bokiem w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód osobowy odrzuciło na barierę energochłonną, która na wskutek zderzenia została uszkodzona.&Nadmierna prędkość i siła uderzenia sprawiła również, że z Peugeota wypadł silnik, a samochód został doszczętnie zniszczony. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 40km/h.&

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Kierujący osobówki, jego pasażer oraz kierujący tirem wyszli z pojazdów o własnych siłach. Nikt nie wymagał hospitalizacji.&Sprawca zajścia – 21-letni kierujący stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

o autorze

Redakcja