W dniu dzisiejszym, przed godziną jedenastą, dyspozytor z PSK otrzymał zgłoszenie o groźnej kolizji, w miejscowości Bożacin (trasa Krotoszyn – Koźmin Wlkp.). W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy. Na miejsce zdarzenia wysłano tylko jeden zastęp straży pożarnej. Działania trwały 47 minut.

W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy: samochód osobowy marki Fiat Seicento, oraz ciągnik siodłowy marki Renault (z przyczepą). Kierowca TIRa uderzył w tył Fiata. W wyniku uderzenia Fiat wylądował w rowie, a ciągnik zatrzymał się w poprzek drogi – tym samym blokując drogę krajową numer 15.

[galeria=5,prawa]Działania strażaków poległy na zabezpieczeniu terenu zdarzenia, oraz odłączaniu akumulatorów i pozostałości plastikowych po obydwóch pojazdach. Sprawdzono również czy z Fiata nie wydobywają się płyny eksploatacyjne. Przy pomocy ciężkiego ciągnika rolniczego ustawiono TIRa na jednym pasie jezdni. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowca, jak i pasażer z samochodu osobowego wydostali się o własnych siłach.

Siły i środki:

  • Star/Man SLRt 491[P]40 z JRG Krotoszyn,
  • jeden zespół pogotowia ratunkowego,
  • oraz dwa radiowozy policyjne.

Foto: str. Paweł Flajszer

o autorze

Redakcja