Piątkowy poranek, jest chłodno, zaczyna prószyć śnieg. Na drodze nr 15 w miejscowości Bożacin, dochodzi do niegroźnego wypadku. Dyspozytor CPR w Krotoszynie o godzinie 9.23 odbiera informację o zdarzeniu.

[galeria=1,prawa]Natychmiast na miejsce zdarzenia wysyła jeden zastęp Straży Pożarnej oraz karetkę pogotowia. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazuję się, że samochód marki Mercedes leży na boku w rowie. Kierowca jeszcze przed przybyciem strażaków, opuścił pojazd o własnych siłach. Na szczęście doznał tylko urazu lewej ręki.

Ratownicy zabezpieczyli teren działań, a poszkodowanemu kierowcy udzielili pierwszej pomocy, polegającej na zaopatrzeniu rany dłoni, oraz wsparcia psychicznego. Po przybyciu karetki poszkodowanego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W samochodzie odłączono akumulatory. Działania trwały 30 minut.

[galeria=3,lewa]W miejscu, w którym wydarzył się wypadek, droga nie jest zbyt równa. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Niestety wielu kierowców w tym miejscu nagminnie łamie przepisy. Śnieg, co prawda zniknął w większości z dróg, jednak nie zwalnia nas to od myślenia. Dobrze, że nikt nie jechał z przeciwka bo mogłoby się to wszystko skończyć znacznie gorzej.

Tekst: Mateusz Figlak

Zdjęcia: Aleksandra Figlak

o autorze

Redakcja