Odwiedzający stronę internetową Ochotniczej Straży Pożarnej Bardo (pow. Ząbkowice) mogą przeczytać o wycofaniu jednostki z podziału bojowego spowodowanym niezabezpieczeniem środków finansowych przez gminę. Jak można przeczytać w komunikacie jednostce brakuje finansów na zatankowanie samochodów, legalizacje aparatów ochrony dróg oddechowych, przegląd hydrauliki siłowej oraz bieżące opłaty związane z utrzymaniem gotowości bojowej.

29 listopada około godziny 12:00 2010 roku Ochotnicza Straż Pożarna Bardo jest wycofana z podziału bojowego. Strażacy skierowali również pisma w do najważniejszych organów w swoim powiecie i województwie jak i do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie

Mimo, że brzmi to jak Prima Aprilisowy żart wcale nim nie jest. Od razu rodzą się pytania: jak to możliwe żeby gmina nie zabezpieczyła środków na ochronę ppoż. swojego terenu? Czy ktoś w gminie wie, że ryzykuje zdrowie, życie i bezpieczeństwo wielu mieszkańców? Jak w ogóle można dopuścić do takiej sytuacji?

Redakcja serwisu uważa takie zachowanie nieodpowiedzialne, które może za sobą nieść wiele konsekwencji. Wniosek nasuwa się jeden – nie ważne jest podłoże tego typu zdarzenia, taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca.

&

Szymon Kot

o autorze

Redakcja