Kilka minut po godz. 15.00 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Strubno – Pakosze doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych marki VW Golf II oraz Chrysler Voyager. W samochodzie VW podróżowały 3 osoby – kobieta kierowca oraz dwójka dzieci. Natomiast w pojeździe Chrysler podróżowały dwie osoby, które nie odniosły obrażeń.

Prawdopodobnie w wyniku próby wykonania manewru zawracania, kierująca pojazdem VW nie zachowała ostrożności co spowodowało czołowe zderzenie z nadjeżdżającym Chryslerem. W wyniku zderzenia ranne zostały trzy osoby podróżujące VW. Droga powiatowa została zablokowana w obu kierunkach.

[galeria=2,prawa]W uszkodzonym pojeździe VW znajdowała się poszkodowana kobieta. Przybyli na miejsce ratownicy z KP PSP w Braniewie dokonali stabilizacji pojazdu, a następnie przy wykorzystaniu teleskopowego rozpieracza kolumnowego odsunęli przód pojazdu (kolumna kierownicza, deska rozdzielcza) umożliwiając w ten sposób dostęp do poszkodowanej kobiety. Ze względu na podejrzenie urazu kręgosłupa kobiecie założona została kamizelka KED oraz kołnierz szyjny. Następnie ratownicy wydobyli kobietę na nosze ratownicze typu deska i po zaopatrzeniu medycznym poszkodowana została zabrana do karetki pogotowia ratunkowego.

[galeria=5,lewa]Dwójka dzieci została zabrana przez drugi zespół pogotowia ratunkowego również do szpitala. Ratownicy uprzątnęli z drogi rozbite szkło oraz elementy plastikowe z uszkodzonych pojazdów. Zneutralizowano także wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdów. Po zakończeniu czynności przez policję uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku prowadzi KP Policji w Braniewie.

Utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej trwały blisko trzy godziny. W działaniach udział brały trzy zastępy z KP PSP w Braniewie oraz zastęp OSP Pieniężno.

Źródło: KP PSP Braniewo.

o autorze

Redakcja