W tym tygodniu, strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie mieli niemało pracy. W dn. 28.01.2010 r. odnotowali dwa zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów osobowych, a 29.01.2010 dostali zgłoszenie o rannym ptaku.

Panujące warunki atmosferyczne i drogowe – gwałtowne i intensywne opady śniegu oraz silny wiatr tworzący zaspy skutecznie utrudniały ruch na drogach powiatu braniewskiego.

[galeria=10,prawa]Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godz. 06:58 rano, na drodze powiatowej między Czosnowem, a Płoskinią. Kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Golf III stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Do kolejnego wypadku doszło o godz. 14:15 w pobliżu miejscowości Bemowizna. Kobieta kierująca Fordem Galaxy straciła na łuku drogi panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. Do wydostania jej z auta strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Kobieta, wraz ze swoją córką została przewieziona do szpitala. W wyniku wypadku, droga powiatowa została zablokowana w obu kierunkach na około 2 godziny.

[galeria=4,lewa]W piątek, 29.01.2010 r. strażacy KP PSP w Braniewie otrzymali zgłoszenie o rannym ptaku, który znajdował się w pobliżu ulicy PCK. Po dojechaniu na miejsce, okazało się, że w śniegu, w pobliżu ogrodzenia znajduje się ranny myszołów. Został on zabezpieczony przez ratowników i przewieziony do JRG, skąd został zabrany przez lekarza weterynarii. Uratowany przez strażaków ptak znajduje się pod ścisłą, gatunkową ochroną. Nie jest to pierwszy przykład pomocy, której udzielili braniewscy strażacy udzielili zwierzętom.

Foto: KP PSP Braniewo, opracowanie: Natalia Dramińska

o autorze

Redakcja