Wczoraj, tuż przed godziną 17:00 miał miejsce tragiczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie). Kierującej nie udało się zatrzymać samochodu na śliskiej nawierzchni i nie wyhamowała przed nadjeżdżającym pociągiem.

Nadjeżdżający pociąg towarowy o masie prawie 400 ton uderzył w bok pojazdu, przeciągając go przez ponad 50m. Lokomotywa poruszała się z prędkością około 40 km/h, ale i tak nie było możliwości uniknięcia zderzenia. Pociąg przeciągnął samochód bokiem po torach niszcząc całkowicie pojazd od strony pasażera i wbił się w karoserię.

Do wypadku doszło w dzielnicy Michałowo. Citroen xsara picasso zjechał na przejazd na ul. Litewskiej. Zderzył się z pociągiem towarowym relacji Kretki-Brodnica. – poinformowała mł. asp. Agnieszka Łukaszewska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy.

Działania ratownicze straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu osoby uwięzionej w pojeździe z równoczesną stabilizacją na desce ortopedycznej i przekazaniu jej ekipie Pogotowia Ratunkowego obecnej na miejscu wypadku.

30-letnia kierująca samodzielnie opuściła pojazd po wypadku. Zakleszczoną pasażerkę ewakuowali z pojazdu w sposób bezpieczny strażacy. 66-letnia podróżna zmarła w szpitalu. Maszynista i kierująca samochodu osobowego byli trzeźwi. Przyczyny i okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione przez policję.

Foto: brodnica.net

o autorze

Redakcja