248 tysięcy złotych to kwota, którą podczas sesji Rady Gminy Brudzew (14 lutego) wprowadzono do budżetu jako darowiznę przekazaną przez Ochotniczą Straż Pożarną z Kwiatkowa.

Pieniądze przeznaczone zostaną na budowę hali sportowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Brudzewie (100.000,00 zł.), utworzenie miejsca rekreacji dla dzieci i młodzieży w Kwiatkowie (50.000,00 zł.), na zakup komputerów i utworzenie pracowni językowej w Szkole Podstawowej w Koźminie (48.360,00 zł.), na doposażenie placu zabaw dla Gminnego Przedszkola w Brudzewie (11.640,00 zł.), na zakup laptopów, nakładki do rzutnika oraz tablicy interaktywnej z rzutnikiem i głośnikami dla Szkoły Podstawowej w Galewie (21.000,00 zł.) oraz na budowę placu zabaw dla Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Brudzewie (17.000,00 zł.).

– Myślę, że po raz pierwszy w historii funkcjonowania jednostek OSP na terenie Polski dochodzi do takiej sytuacji, że to nie gmina wspiera jednostkę, tylko jednostka wspiera gminę – mówił wójt Brudzewa Cezary Krasowski.

Podczas sesji przytoczono nawet słowa wypowiedziane kiedyś przez Johna Fitzgeralda Kennedy’ego… oczywiście nieco je parafrazując – „Nie pytaj, co twoja gmina może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojej gminy” – tak właśnie postąpili druhowie z OSP Kwiatków podkreślił wójt Krasowski.

Tego dnia w ramach wdzięczności za przekazaną darowiznę na ręce prezesa tamtejszej straży Bogumiła Łaszkiewicza złożono kwiaty i podziękowania oraz wręczono drobny upominek. Podziękowania druhom złożyły również dyrekcje lokalnych placówek.

Źródło: http://www.iturek.net/

o autorze

Redakcja