W poniedziałek 28 lipca 2008r. około godz 15:35 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu dotarła informacja o pożarze samochodu, który uderzył w drzewo w okolicach miejscowości Boruja Kościelna gm. Nowy Tomyśl.

Dyspozytor otrzymał również informację, że wewnątrz pojazdu uwięziony jest człowiek. Natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz najbliższa jednostka OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego Boruja Kościelna.

W momencie dojazdu do miejsca zdarzenia stwierdzono, że cały samochód stał w płomieniach, a słup ognia sięgał kilku metrów w górę. Nie było żadnych szans na jakąkolwiek próbę ratowania życia osoby uwięzionej wewnątrz pojazdu.

Samochód Opel Vectra, kierowany prawdopodobnie przez mieszkańca Bukowca, w pierwszej kolejności uderzył w solidne drzewo doprowadzając do dachowania, a następnie stanął w płomieniach. W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej, strażacy podali pianę gaśniczą w błyskawiczny sposób likwidując pożar.

Niestety po ugaszeniu pożaru okazało się, iż wewnątrz znajdowały się zwęglone zwłoki kierowcy. Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez prokuraturę i policję, strażacy przystąpili do rozcięcia nadwozia w celu wydobycia ciała denata.

Źródło: KP PSP Nowy Tomyśl&

o autorze

Redakcja