W niedzielny poranek tuż po godzinie 10:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie, zostali zadysponowani do groźnego wypadku na autostradzie A2 w miejscowości Brwinów. W drodze było już także Pogotowie Ratunkowe i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.&Pasy ruchu w kierunku Warszawy zostały całkowicie zamknięte.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do wypadku z udziałem motocykla, którym podróżowały dwie osoby: mężczyzna oraz kobieta (oboje obywatele Finlandii). Według relacji świadków motocyklista z niewyjaśnionych przyczyn wykonał nagły skręt z drogi, po czym podbity do góry przekoziołkował kilka metrów dalej.

W chwili przybycia zastępów na miejsce poszkodowani byli już opatrywani przez Pogotowie Ratunkowe. Działania strażaków polegały na przygotowaniu lądowiska i bezpiecznym sprowadzeniu śmigłowca na ziemię.

Ranną kobietę do szpitala zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast mężczyna został przewieziony przez Zespół Pogotowia Ratunkowego.

Uprzątnięciem drogi zajęły się służby autostradowe. Na czas trwania akcji pasy ruchu w kierunku Warszawy zostały wyłączone z ruchu. Został on wznowiony około godziny 12:00.&Policja ustala przyczyny wypadku, jednak z uwagi na język, kontakt z poszkodowanymi jest utrudniony.

Siły i środki:
&

  • GBA 2,5/16 StarMan 589[M]55 – OSP Brwinów
  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • SCRt Renault Kerax 581[M]43 – JRG Pruszków
  • Pogotowie Ratunkowe
  • Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Policja

o autorze

Redakcja