W dniu wczorajszym około godziny 15:40 doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem pojazdu osobowego i motocykla na drodze nr 719 w Brwinowie (woj. mazowieckie).&W działaniach brały udział trzy zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej potwierdzono zdarzenie z udziałem motocykla i pojazdu osobowego marki Peugeot. Ranny motocyklista znajdował się pod opieką zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Według relacji świadków pojazdy zderzyły się czołowo, a siła uderzenia była na tyle duża, że motocyklista został wyrzucony wysoko w górę, po czym kilka metrów dalej, bardzo mocno uderzył o ziemię. To cud, że przeżył.&21-latek trafił do szpitala. Osobom podróżującym Peugeotem nic się nie stało. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy.

Działania strażaków polegały na neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych na jezdni oraz uprzątnięciu jej z resztek pokolizyjnych. Dalsze działania ograniczyły się jedynie do zabezpieczania miejsca zdarzenia, na czas trwania czynności policyjnych.

Według świadków do zderzenia doszło w chwili, gdy motocyklista wymijał kolumnę pojazdów stojących na światłach. Policja z uwagi na badanie przyczyn wypadku, nie podaje jeszcze żadnych informacji.

Na czas trwania akcji droga w obu kierunkach została zamknięta dla ruchu, co początkowo wywołało utrudnienia. Policja jednak szybko wytyczyła objazd.&Działania strażaków zakończyły się około godziny 18:00.

Apelujemy do kierowców jak i motocyklistów o zwiększenie czujności oraz ostrożności, gdyż podczas sezosu wiosenno-letniego na drogach pojawia się najwięcej jednośladów. Należy pamiętać przede wszystkim o bezpiecznej i zgodnej z przepisami jeździe.

Siły i środki:

  • GLBA 1/2 Iveco Daily 589[M]56 – OSP Brwinów
  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • SCRt Renault Kerax 581[M]43 – JRG Pruszków
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe

o autorze

Redakcja