Wczoraj około godziny 21:30&zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie, zostały zadysponowane do pożaru budynku przy ulicy Kępińskiej w Brwinowie (woj. mazowieckie).&

&

Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej.&Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji pożarowej, ujawniono pożar w jednym z pokoi na poddaszu piętrowego murowanego budynku. Jeden z właścicieli przed przybyciem zastępów na miejsce podjął próbę samodzielnego ugaszenia pożaru przy użyciu gaśnicy.

Działania strażaków, polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu, a następnie oddymieniu i sprawdzeniu pozostałych pomieszczeń w budynku. Spaleniu uległo wyposażenie znajdujące się w tym pomieszczeniu.

Zapewne dzięki działaniom podjętych przez właściciela budynku, udało się uniknąć większych strat oraz nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru, na dach i sąsiednie pomieszczenia.

Dwóm osobom przebywającym w budynku podano tlen, z uwagi na podtrucie się dymem, a następnie przekazano ich załodze pogotowia ratunkowego. Osoby poszkodowane nie wymagały transportu do szpitala.

Po ponownym sprawdzeniu budynku i upewnieniu się, że zagrożenie pożarowe już nie występuje zastępy udały się do koszar. Akcja została zakończona o godzinie 22:35.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 StarMan 589[M]55 – OSP Brwinów
  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • GCBA 9,5/56 Scania 581[M[25 – JRG Pruszków
  • Pogotowie Ratunkowe
  • Pogotowie Energetyczne
  • Policja

o autorze

Redakcja