W sobotni, późny wieczór około godziny 22:40 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie (woj. mazowieckie) zostali zadysponowani do potrącenia pieszego przez pociąg. Kobieta, która przechodziła przez tory w miejscu niedozwolonym, mimo podjętej reanimacji zmarła na miejscu.

Do zdarzenia wyruszył jeden zastęp z OSP. Jak się okazało miało ono miejsce tuż przy stacji PKP w Brwinowie około 200 metrów od budynku OSP.

Na miejscu stwierdzone, że kobieta, która przechodziła przez tory w miejscu niedozwolonym, została potrącona przez pociąg dalekobieżny InterCity relacji Zakopane-Warszawa, który poruszał się torem podmiejskim.&Mimo natychmiastowej reanimacji podjętej przez ratowników, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 57-letniej kobiety.

Dalsze działania strażaków polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia dla prokuratora i techników policyjnych.&Z uwagi na fakt, że pociąg InterCity poruszał się po torze podmiejskim doszło do utrudnień w ruchu pociągów.&Okoliczności zdarzenia bada policja i prokuratura.

Siły i środki:

  • GLBA 1/2 Iveco Daily 589[M]56 – OSP Brwinów
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe

o autorze

Redakcja