Uszkodzony przez chuliganów wóz Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie (woj. mazowieckie) w dniu dzisiejszym został naprawiony i ponownie wstawiony do podziału bojowego. Około godziny 16:00 miał już swoją pierwszą akcję z nową szybą, przy pożarze toalety typu toi-toi na ulicy Grodziskiej w Brwinowie.

PRZYPOMNIJMY CO SIĘ STAŁO:

W sobotę (10.05.2014) wieczorem około godziny 21:00 jadący do pożaru gałęzi wóz OSP Brwinów został „zaatakowany” przez nieznanych sprawców. W chwili wyjazdu z tunelu znajdującego się w pobliżu budynku OSP chuligani rzucili w niego ulicznym koszem na śmieci, po czym uciekli. Wóz ze zbitą przednią szybą musiał zawrócić do koszar, a do akcji skierowano zastęp z innej jednostki. Strażacy, którzy jechali do akcji nie doznali żadnych obrażeń.

Na czas naprawy wozu GBA 2,5/16 StarMan 1466 6×6 jednostka została znacznie osłabiona tracąc swój podstawowy wóz.

Brakuje słów na opisanie tak nieodpowiedzialnego i bezmyślnego zachowania. Można powiedzieć, że szczęściem w nieszczęściu było to, że był to pożar gałęzi a nie np. mieszkania.

Pamiętać jednak należy, że od tego jak szybko wóz dotrze na miejsce akcji, zależeć może czyjeś życie. Jeśli jednak przez tak nieodpowiedzialne zachowanie wóz będzie musiał zakończyć jazdę i zawrócić do koszar, to pierwszy zastęp dotrze na miejsce nie po kilku lecz po kilkunastu minutach, a wtedy może być już na późno na ratunek.&Z kolei utrata panowania nad pojazdem ważącym kilka ton mogłoby zakończyć się tragedią.

BĘDĄ ZATRZYMANIA PODEJRZANYCH

Z ostatnich informacji wynika, że Policja wytypowała i namierzyła już kilku podejrzanych. Najprawdopodobniej już niebawem zostaną oni zatrzymani i usłyszą zarzut uszkodzenia mienia.

Oprócz wspomnianego wozu Ochotnicza Straż Pożarna w Brwinowie na swoim wyposażeniu posiada jeszcze: GCBA 6/32 Jelcz 315, GLBA 1/2 Iveco Daily z przeznaczeniem na lekki wóz ratownictwa technicznego oraz MICROBUS Renault Master IV.

o autorze

Redakcja