Zgoszenie o wypadku strażacy otrzymali o godzinie 19:48 na ulicy Łubniańskiej w Brynicy (woj. opolskie). 21-letnia kobieta prowadząca busa na prostym odcinku drogi zjechała z jezdni taranując ogrodzenie przydrożnej posesji.

Według wstępnych ustaleń policji kierująca fiatem ducato, z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i staranowała ogrodzenie posesji.

W wyniku wypadku rannych zostało pięć osób. Poszkodowani to niepełnosprawni umysłowo w wieku od 21 do 35 lat. Obrażenia dwóch osób były na tyle poważne, że rozważano wezwanie na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ostatecznie jednak wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitala karetkami pogotowia.

W wypadku dwie osoby zostały ciężko ranne, a kolejne trzy doznały lekkich obrażeń. – poinformował st. kpt. Paweł Poliwoda z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Opolu, dowodzący akcją ratunkową.

Zabezpieczono samochód, który zostanie zbadany przez biegłego. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Ustali ją policja, która bada sprawę.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wycinanie i usuwanie drzew oraz innych obiektów przyrody, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz opieka po dokonanej segregacji nad poszkodowanymi. W działaniach udział brały cztery zastępy straży pożarnej. Ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 21:50.

Siły i środki:

  • JRG nr 1 Opole SCRt Mercedes Atego
  • JRG nr 1 Opole GBA 2,5/16 Volvo FL 290
  • OSP Brynica GBA 2,5/16 Star 307-26
  • OSP Łubniany SLRt Volkswagen 309-44
    &

Foto: 24opole

o autorze

Redakcja