Za dwa lata – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 w Gdyni Oksywie będą pełnić służbę w nowej strażnicy.

Obecnie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni prowadzi postępowanie przetargowe na budowę nowej strażnicy przy ulicy Dickmana.

W ramach inwestycji powstanie budynek składający się z dwóch kondygnacji. Na pierwszej znajdują się pomieszczenia punktu alarmowego, dowódcy i zastępcy jednostki, zaplecza socjalnego, sanitarnego, sportowego, technicznego (z kotłownią i agregatem prądotwórczym) oraz hala garażowa na sześć samochodów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych, zaplecze magazynowe i  stanowisko do napełniania butli i konserwacji sprzętu ODO. Na drugiej kondygnacji będą pomieszczenia sypialni dla strażaków, świetlica, sala szkoleniowa, kuchnia, zaplecze rekreacyjne i sanitarne.

Firmy na składanie ofert mają czas do 8 sierpnia br. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie decydowała cena – 60 pkt i termin gwarancji jakości – 40 pkt.

Inwestycja w całości zostanie sfinansowana z budżetu państwa w ramach tak zwanej Ustawy modernizacyjnej. Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia 2019 roku.  Jest to drugie postępowanie, poprzednie zostało unieważnione z powodu przekroczenia przez firmy budżetu komendy.

Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 3 Gdynia Oksywie została powołana z dniem 1 stycznia 1999 roku. Na każdej zmianie służbę pełni 10 strażaków, do dyspozycji mają dwa samochody ratowniczo – gaśnicze tj. GBA 2,5/24 i GCBA 5/32 oraz lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl